Statystyki

Licznik odwiedzin strony

stat4u


licznik

Licznik





Młyny i tartaki wodne doliny Popradu


Galeria fotografii

KTO PISAŁ DONOSY NA SĄDECKĄ "SOLIDARNOŚĆ" W LATACH 80. XX WIEKU?
KTO BYWAŁ SŁUŻBOWO NA MSZACH ŚWIĘTYCH ZA OJCZYZNĘ W KOŚCIELE KOLEJOWYM?
CO W NIEMIECKIEJ FABRYCE PAPIERU ROBIŁ ZNANY SĄDECKI ADWOKAT?
KTO DONOSIŁ NA KKS "SANDECJĘ"?
CZYM ZAJMUJE SIĘ BYŁY, WYSOKIEJ RANGI ESBEK W FIRMIE "FAKRO"?
CZY RYSZARD FLOREK, WŁAŚCICIEL "FAKRO" WSPÓŁPRACOWAŁ ZE SŁUŻBĄ BEZPIECZEŃSTWA?
KTO "OPIEKOWAŁ" SIĘ RZEŹBIARZAMI W PASZYNIE?
ILE SWOIM DONOSICIELOM PŁACIŁA SŁUŻBA BEZPIECZEŃSTWA?
CZY ZE WSPÓŁPRACY Z SB MOŻNA BYŁO ZREZYGNOWAĆ?
Na te i setki innych frapujących pytań dotyczących współpracy Sądeczan ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 80. XX wieku znajdziecie Państwo odpowiedź w najnowszej książce, która ukazała się w moim Wydawnictwie "W Sączu"- TAJEMNICE SĄDECKIEJ BEZPIEKI Tom 1. Napisaliśmy tę książkę razem z nieżyjącym już, niestety, redaktorem Henrykiem Szewczykiem.To pierwsza tego typu publikacja na sądeckim rynku księgarskim poruszająca tę trudną i skomplkowaną problematykę z naszej, nie tak odległej, historii.
Książka liczy 272 stron. Format 160 x 235 mm. Oprawa twarda. Cena 49 zł.
Ze słowa od Autorów:
„W kręgu zainteresowania tajnych służb PRL przed 1989 rokiem znalazło się wielu Sądeczan. Nowy Sącz pod tym względem nie różnił się od reszty kraju, był tu podobny stopień nasycenia agenturą, jak w innych rejonach Polski.
(…)W tej książce, w jej pierwszej części, opisaliśmy historię dziesięciu Sądeczan, którzy podjęli współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Skupiliśmy się na postaciach publicznych, które ze względu na charakter wykonywanej pracy lub pełnionej funkcji wtedy lub później, odcisnęli piętno na życiu lokalnej społeczności, a nawet do dzisiaj odgrywają w nim znaczące role. W tym gronie są działacze związkowi i sportowi, ważni samorządowcy, ludzie kultury, znani przedsiębiorcy, dziennikarze, etc. Jest tu reprezentowany spory przekrój sądeckiego społeczeństwa.
(…) Ufamy, że nasza książka będzie też inspiracją dla historyków i publicystów do podjęcia badań nad konsekwencjami braku lustracji na początku lat 90 – tych XX wieku i w ślad za tym negatywnego wpływu ludzi dawnego systemu na bieg wydarzeń i spraw w naszym regionie po 1989 roku."
Patronat medialny nad publikacją sprawują Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Niezależna.pl, Telewizja Republika, zaś swoje słowo do dołączył Jerzy Giza - Honorowy Obywatel Nowego Sącza.

Książka jest już dostępna w Nowym Sączu:
1) w Księgarni "Alfabet" przy ul.Jagiellońskiej 5,
2) Kiosku Wielobranżowym przy ul.Jagiellońskiej 23 (obok MBanku)
3) w Starym Sączu, w Księgarni "Janko", Rynek 12.

Niebawem będzie dostępna też w innych sądeckich księgarniach.
TAJEMNICE SĄDECKIEJ BEZPIEKI można zamówić także bezpośrednio w moim Wydawnictwie "W Sączu" - email - wsaczu@wp.pl, telefon 602 299 000.
Zapraszam do zakupu i lektury!

Autor wiadomości: AdminPTH      Data: 06.10.2020, 18:24






Kalendarzyk

Kalendarzyk









Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Sączu